Snäckformad skål

439358

SKÅL, del till vattendel, snäckformad, 1800-talets slut, enligt uppgift troligtvis från Ryssland, längd ca 25 cm

Bruksslitage

Diverse

Monter 12

Snäckformad skål

Budhistorik (14 bud)
3059068
900
3056132
850
3054051
3053980
750
3054050
750

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.