Figurin Popov

439332

FIGURIN, porslin, Ryssland, Moskva, 1800-tal, Popov porslinsfabrik (1811-1875), i form av man med attribut, polykromt bemålad, höjd ca 14 cm

Avslag, dekordel saknas, nagg

Keramik/Porslin

Figurin Popov

Budhistorik (29 bud)
3063319
13 000
3061919
12 500
3063318
12 000
3061919
11 500
3063316
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 309 EUR, 1 487 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.