Terrin silver

439293

TERRIN, sterlingsilver, terrin med bård av akantusblad, fötter samt hänkel av stiliserade blomster samt bladformationer, höjd ca 20, längd 43, bredd 25 cm, vikt 1841 g

Slitage, en hänkel saknas, tennlagning, smärre repor, fåtal synliga porer

Silver

Terrin silver

Budhistorik (5 bud)
3062199
5 200
3049372
5 000
3048505
1 600
3046930
3046854
1 400

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.