Hjalmar Grahn Norrmälarstrand Färg och Form

439281

HJALMAR GRAHN (1882-1949): "Vårdag - Norrmälarstrand", signerad och daterad Hj Grahn-32, olja på duk på pannå, ca 61x50cm

Konst, Modernt måleri, Specialauktion, Stockholmiana

Budhistorik (7 bud)
3079845
2 800
3079842
2 600
3079784
2 400
3065052
3064502

Slutpris SEK:
2 800
270 EUR, 307 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.