Sven X:et Erixson Liljevalchs Färg och Form

439278

SVEN X-ET ERIXSON (1899-1970): Solrosor, signerad Sven Erixson, olja på pannå, ca 24x19 cm;

UTSTÄLLD: Liljevalchs Konsthall (etikett)

Konst, Modernt måleri, Specialauktion

Budhistorik (5 bud)
3063090
8 000
3080062
7 800
3063090
6 800
3079711
6 600
3063090
6 400

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.