Nordeuropeisk skola 1600-talets slut

439257

NORDEUROPEISK SKOLA (slutet av 1600-talet): Slaget vid Lützen med Gustav II Adolf, olja på pannå, 49x94 cm

Proveniens:
Överstelöjtnant O H Nordenskjöld Karlstorp, nära Sjögelö gård, Småland

Spricka

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (6 bud)
3069180
12 000
3069177
11 000
3067073
10 500
3054147
10 000
3053323
5 200

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.