Chiffonjé sengustaviansk

439236

CHIFFONJÉ, sengustaviansk stockholmsarbete, fanérad med mahogny, skiva i sten, brännförgyllda beslag i brons, fronten med hörnpelare krönta karyatider, översta lådan dragringar i form av lejonmaskaroner, fällbar klaff med bakomliggande lådinredning, nedre delen med skåp och tre lådor, avslut i form av lejontassar, höjd ca 136, 128x58 cm, nycklar finns

Fanérskador och lagningar, blekt, sprickor, ytskador

Rum 19

Chiffonjé sengustaviansk

Budhistorik (14 bud)
3055218
13 000
3051968
12 500
3051914
12 000
3051913
10 500
3050368
10 000

Slutpris SEK:
13 000
1 240 EUR, 1 395 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.