Design Åke Holm relief och träsnitt

439203

ÅKE HOLM, relief, glaserat lergods, signerad Åke Holm, höjd 34x25 cm, medföljande två träsnitt signerade A Holm, varav Adam och Eva samt den andra daterad -72, ca 17x19 resp 19,5x16,5 cm

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Konst, Grafik

Budhistorik (20 bud)
3060643
1 700
3059423
1 600
3060638
3059423
3058946

Slutpris SEK:
1 700
162 EUR, 182 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.