Seton Ekolsund dosa

439117

DOSA, 1700/1800-tal, Kina, skuren i hög och lågrelief med figurala motiv, utförd i horn, höjd ca 2,5 samt 8x5 cm

Stort nagg på locket, bruks och åldersrelaterat slitage

Diverse, Temaauktion

Monter 4

Seton Ekolsund dosa

Budhistorik (21 bud)
3075299
3075293
1 400
3075292
1 300
3075218
3073552

Slutpris SEK:
143 EUR, 161 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.