Seton Ekolsund karaffer med slipat rutmönster 1900

439110

KARAFFER, 2 par, slipat rutmönster, ca år 1900, höjd med propp ca 23-35 cm

Två proppar saknas, en med nagg, smärre slitage.

Glas, Övrigt glas, Temaauktion

Monter 4

Budhistorik (8 bud)
3075571
3061486
1 400
3061486
3064807
3061486
550

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.