Seton Ekolsund bordsuppsats pläter

439104

BORDSUPPSATS, pläter samt kristall, trearmad, ca år 1900, gravyr av släkten Setons valspråk "Hazard Zit Forward", (Framåt trots risken), höjd ca 44, bredd ca 40 cm.

Skålarna med kraftiga skador, sprickor, en mindre saknas, smärre slitage på försilvring.

Diverse, Temaauktion

Budhistorik (2 bud)

3060711
3060709

Slutpris SEK:
143 EUR, 161 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.