Seton Ekolsund Bricka

439095

BRICKA, empire/empirestil, 1800-talets andra hälft, björkfanér bl a masur, intarsia i mitten samt runtom graverad dekor i form av vinranka, ca 53x42 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage.

Diverse, Temaauktion

Seton Ekolsund Bricka

Budhistorik (3 bud)

3076175
3059323
3058403

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.