Canadian Pacific 1900-tal Sportmemorabilia

439084

CANADIAN PACIFIC, litografisk affisch, 1900-talets första del, monogramsignerad i trycket T.F., printed by H.B.Hammond 27-29 Cursitor St London E.C.4, ca 101x64 cm

Canadian Pacific. poster litograph . . Monogram, T.F., Printer: H. B. Hammond, London.

Oramad, veck, skador

Konst, Grafik, Nautica/Technica

Budhistorik (6 bud)
3061487
3061102
3059449
600
3055886
550
3053035
500

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.