Bertil Almqvist akvarell

439076

BERTIL ALMQVIST (1902-1972): Liljevachs vårsalong, Illustration till tidningen Lutfisken med bildtexten: "Konsten. Liljevalchs vårsalong 1950 vållade besökaren en del bekymmer", akvarell, och tusch, signerad och daterad Bertila -50, 22x30,5 cm

något gulnad

Fack 11

Bertil Almqvist akvarell

Budhistorik (26 bud)
3061119
3061118
1 900
3061116
1 800
3061113
1 700
3061049
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.