Porslin Kina

439063

SKÅLAR, FAT, ASKAR MED LOCK, VAS, 7 dlr., porslin, Kina, 1800-tal (vasen senare), varierande dekor i emaljfärger, diameter ca 8-16 cm

Nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Porslin Kina

Budhistorik (3 bud)

3051369
3045957
3045266

Slutpris SEK:
38 EUR, 43 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.