Armring 18 k guld

438992

ARMRING, 18 k guld, dekor med 4 pärlor samt koboltblå emalj, Christian Hammer, Stockholm 1870/80-tal, årsstämpel otydlig, vikt ca 25,3 g

Bucklor, skador, tennlödning, dekordel lös, bristningar, emaljskador samt bortfall av emalj

Guld/Smycken

Armring 18 k guld

Budhistorik (8 bud)
3061874
6 000
3061872
5 800
3061870
5 600
3061869
5 400
3054599
5 200

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.