Tekanna Kina 1800-tal

438971

TEKANNA, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av figurer och kalligrafi i emaljfärger, järnoxid samt sepia, botten med stämpel, höjd ca 10 cm, diameter ca 10 cm, längd ca 16 cm

Smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Tekanna Kina 1800-tal

Budhistorik (21 bud)
3057318
1 800
3059175
1 700
3057318
1 600
3048367
3048367
1 400

Slutpris SEK:
1 800
174 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.