Konsolur boullearbete Paris

438969

KONSOLUR, 1800-talets senare del, Louis XV-stil, boullearbete, dekor i brons och mässing, urverket märkt Duval Paris, höjd med konsol 128 cm, pendel, 2 nycklar finns

Skador, färgbortfall, lagningar

Klockor/Ur

Rum 20

Konsolur  boullearbete Paris

Budhistorik (33 bud)
3058510
19 500
3059014
19 500
3058510
19 000
3058958
18 500
3058510
18 000

Slutpris SEK:
19 500
1 882 EUR, 2 137 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.