Seton Ekolsund iidentifierad konstnär

438968

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-talets mitt): Porträtt av yngre herre, olja på duk, ca 76x64 cm

Målningen har flera färgbortfall som har kittats av konservator Bo Wildenstam.

Konst, Äldre måleri, Temaauktion

Fack 7

Budhistorik (4 bud)

3061956
1 700
3060625
1 600
3060584
3058299

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.