Skålfat Kina Kangxi wucai

438950

SKÅLFAT, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), famille verte, wucai, dekor av pioner i emaljfärger samt järnoxid, diameter ca 22 cm

Färgerna med slitage, smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Skålfat Kina Kangxi wucai

Budhistorik (2 bud)

3043387
600
3042963
550

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.