Rembrandt etsning senare avdrag

438930

REMBRANDT (Holland, 1606-1669), The presentation in the Temple: oblong plate, 1640, etsning, ca 21,4x29 cm, bladstorlek 21,6x29,3 cm, sent avdrag - sannolikt Basan omkring 1800, oramad
LITTERATUR: Bartsch 49, Biörklund & Barnard BB 40-1

Slitage, smärre skador

Budhistorik (11 bud)
3063274
3 400
3061716
3 200
3062117
3061716
2 800
3062115
2 600

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.