Grafiska blad efter Rembrandt

438927

REMBRANDT m fl, efter, (6), kopior och reproduktioner: Captain William Baillie (1723-1810): Beggars receiveing alms at a door, etsning, kopia efter R. Tacet et Loquitur, etsning efter teckning av R. Georg Friedrich SCHMIDT (1712-1775), Christus gact met Faïro, etsning, 1767 efter förlaga av R. Heligravyr av Amand-Durand efter R. "Landscape with a cottage...". Etsning, landskap med hus, i Rembrandts art, med signatur Rembrandt F. Porträtt av gammal kvinna, etsning i Rembrandt's art. Samtliga oramade

Gulnade, skador, pappersförluster, veck

Kundcenter

Grafiska blad efter Rembrandt

Budhistorik (11 bud)
3047892
3063879
750
3047892
700
3063877
650
3047892
600

Slutpris SEK:
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.