Saltkar sterlingsilver London 1769

438893

DAVID och ROBERT HENNELL I, saltkar, 1 par, sterlingsilver, med blå slipad glasinsats, genombruten dekor, vågigt brätte, stämplade London 1769, höjd 5, 9x7 cm; udda skedar medföljer

En insats med nagg

Silver

Budhistorik (26 bud)
3057427
6 000
3055212
5 800
3057426
5 600
3055212
5 400
3054355
5 200

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.