Papperskorg Fornasetti

438846

PIERO FORNASETTI, papperskorg, Italien, plåt, omkring 1900-talets mitt, tryckt dekor av blåögda katter, på mässingsfötter, höjd 28 cm

Skador

Diverse, Design

Rum 7, Hylla 8

Papperskorg Fornasetti

Budhistorik (10 bud)
3059288
3 600
3058910
3 400
3059283
3 200
3058910
2 800
3057910
2 600

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.