Ingmar Bergman signerat brev

438831

INGMAR BERGMAN (1918-2007), maskinskrivet brev + 2 program, daterad 1948, signerad Ingmar, ställt till Sven Hansson, sekreterare och ordförande vid Mäster-Olofsgårdens Teatersektion

PROVENIENS/LITTERATUR:
Brevet finns med i Mäster Olofsgårdens (Teatersektion) program 1933-1948 (15 år)

Ingmar Bergman - svensk film-och teaterregissör, författare.

Brev med veck och mindre revor

Böcker/Kartor, Handskrifter

Ingmar Bergman signerat brev

Budhistorik (6 bud)
3058787
1 400
3058786
1 300
3058528
3057756
3057756

Slutpris SEK:
1 400
134 EUR, 150 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.