Hjalmar Grahn Färg och Form

438827

HJALMAR GRAHN (1882-1949) "Vita tak", signerad Hj Grahn, olja på duk, 117x89 cm;

UTSTÄLLD: Färg och Forms Jubileumsutställning 1942, No 2 (etikett)

Konst, Modernt måleri, Specialauktion

Rum 5

Hjalmar Grahn  Färg och Form

Budhistorik (5 bud)
3079652
3072919
1 800
3065463
1 700
3064478
1 600
3064477

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.