Ellis Wallin oljemålning

438823

ELLIS WALLIN (1888-1972):"Stockholm från Söder", signerad och daterad Ellis Wallin -34, olja på duk, a tergo utställningsetikett Föreningen Modern svensk konst, 65x81 cm

Konst, Modernt måleri, Stockholmiana

Tavelvagn 32

Ellis Wallin oljemålning

Budhistorik (11 bud)
3058860
3058589
1 400
3057232
3056534
3051672
950

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.