Käpp silver

438820

KÄPP, spanskrör med doppsko i metall, krycka i silver, stämplad med kattfot samt 900, i form av panter med ögon av granat, omkring 1900-talets mitt, längd ca 90 cm

Slitage. Spanskröret från 1900-talets första hälft. kryckan med tryckskada samt spricka vid fästet

Diverse, Samlarobjekt

Monter 10

Käpp silver

Budhistorik (20 bud)
3059970
2 600
3059950
2 400
3043340
3043340
1 800
3054816
1 700

Slutpris SEK:
2 600
248 EUR, 279 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.