Skedar silver 6 st 17-1800-tal

438812

SKEDAR, 6 st., silver, 17/1800-tal, Sverige, Danmark, olika modeller bl. a. svensk spets med stråle, gammal fransk modell, olika mästare bl.a. Rahm 1833, I.P. Ernander Uppsala 1831, Henrik Köhler Vadstena 1763, oidentifierad mästare DLD Köpenhamn, längd ca 20-22,5 cm, totalvikt ca 325 g

Slitage/skador, gravyrer förekommer

Silver, Silverbestick

Budhistorik (5 bud)
3056313
3057948
3056313
3050076
700
3050075

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.