Armand Marseille flickdocka

438712

ARMAND MARSEILLE BISKVI FLICKDOCKA, 1900-10-tal, huvud märkt "Armand Marseille, Germany, 390, A 13 M", insatta bruna blundögon, öppen mun med 4 tänder, skulpterade ögonbryn, grop i hakan, brun mohairperuk, kulledad kropp i trä och massa, längd ca 77 cm

Kroppen osträngad samt med skador, peruken sliten, senare skor och klänning medföljer

Diverse, Leksaker

Armand Marseille flickdocka

Budhistorik (1 bud)

3042273
2017-01-31 20:22:34
500

2017-02-07 kl 19:46
Slutpris SEK:
500
48 EUR, 54 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.