Allmogeskåp omkring 1800

438657

SKÅP, omkring 1800, furu, bemålat, ägarmonogram samt datering 1798, inrett med hyllplan, höjd 191, 108x48 cm, nyckel finns

Senare bemålat, senare underdel, skador och lagningar, låsdel saknas

Möbler, Allmoge

Rum 1

Allmogeskåp omkring 1800

Budhistorik (10 bud)
3060083
3 200
3060065
3060048
3060042
3059137

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.