Seton Ekolsund Suecia Antiqua

438649

SUECIA ANTIQUA, Erik Dahlberg, del I, någon av utgåvorna från slutet av 1800- eller början av 1900-talet (inga angivelser om utgivare), fotomekaniska tryck efter etsningar, samtida skinnband med guldsnitt och försänkt dekor på pärmarna.

Namnpåskrift, slitage, fuktfläckar. Ej genomgången.

Böcker/Kartor, Svensk topografi, Temaauktion

Monter 8

Seton Ekolsund Suecia Antiqua

Budhistorik (3 bud)

3075367
3075350
3074057

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.