Lockurnor Kina

438597

MINDRE LOCKURNOR, 2+1, porslin, Kina, 1800-tal, balusterformade, dekor av parställda drakar vid pion samt figurer i underglasyrblått, höjd ca 14 cm

En med kantlagning, nagg, spricka

Orientaliskt, Porslin

Lockurnor Kina

Budhistorik (9 bud)
3056766
3053716
1 300
3053715
3053714
3052637
650

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.