Albin Amelin akvarell Färg och Form

438564

ALBIN AMELIN (1902-1975): Stilleben, signerad och daterad Amelin -34, blandteknik på papper, 61x41cm.

Konst, Modernt måleri, Specialauktion

Budhistorik (9 bud)
3080157
6 000
3080240
5 800
3080157
5 600
3080155
5 000
3075045

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.