Stig Lindberg Gustavsberg Prunus

438443

STIG LINDBERG, "Prunus" kaffeservis, 9 dlr., Gustavsberg, 1900-talets andra hälft, flintgods och benporslin, undertill märkta Stig Lindberg "prunus Gustavsberg", bestående av: 7 kaffekoppar med fat, sockerskål, gräddkanna

Smärre slitage och repor

Keramik/Porslin

Monter 10

Budhistorik (23 bud)
3056558
2 600
3056535
2 400
3056483
3051009
3053624

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.