Edward Hald graal skål

438358

EDWARD HALD, skål, Orrefors, slipgraal, linjedekor i lila signerad Orrefors Gaal nr 1235 Edward Hald, diameter ca 24, höjd ca 11 cm

smärre slitage, bottenrepor

Glas, Vaser, skålar, fat

Edward Hald graal skål

Budhistorik (7 bud)
3055347
2 800
3054998
2 600
3053994
1 900
3052533
1 800
3046352

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.