Roark Gourley

438357

ROARK GOURLEY (född 1949), "States of hearts" 36/90, skulptur, signerad och numrerad, i form av hjärtan i varierande material såsom trä, keramik, sten samt plast, 120x120 cm
Inköpt i Los Angeles 20april 1991, Marco fine arts galleries, 368N Rodeo Drive, Beverly Hills, Ca 90210

Rum 6

Roark Gourley

Budhistorik (9 bud)
3056465
3056422
3056421
750
3056417
700
3056392
500

Slutpris SEK:
191 EUR, 215 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.