Bolognaskolan, ca 1580, Porträtt

438350

BOLOGNASKOLAN (omkring 1580), Porträtt av man med bok, olja på duk, 105x89 cm.

Expertis:
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
Proveniens:
Ermanno Lucinis samling (nr 2)

Konst, Äldre måleri

Rum 11

Budhistorik (8 bud)
3091388
12 500
3081186
10 000
3080791
5 000
3079043
500
3078202
450

Slutpris SEK:
12 500
1 259 EUR, 1 430 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.