Skåp 1800-talets början

438336

SKÅP, daterat 1805, brunt imitationsmåleri med dekor av polykrom kurbits, höjd ca 190, 168x37 cm, nyckel finns, senare benställning

Renoverat och kompletterat, skador, nyckel finns

Möbler, Skåp, byråer, Allmoge

Rum 15

Skåp 1800-talets början

Budhistorik (4 bud)

3052159
3052158
3 200
3052156
1 600
3051624

Slutpris SEK:
382 EUR, 429 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.