Famille rose Kina

438315

FAT, ASSIETTER, 5 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande europeiserande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 19-28 cm

Fatet med lagning, sprickor, nagg

Orientaliskt, Porslin

Famille rose Kina

Budhistorik (16 bud)
3054461
3053709
3054460
950
3053709
900
3054459
850

Slutpris SEK:
105 EUR, 118 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.