Simon & Halbig flickdocka

438284

SIMON & HALBIG BISKVI FLICKDOCKA, 1900-10-tal, huvud med sköld märkt: "Germany, SH 1040 Dep 8", insatta blå blundögon, öppen mun med tänder, hål för örhängen, skulpterade ögonbryn, blond mohairperuk, stoppad kropp i vit nappa, halvarmar i biskvi, klädd i vit klänning,hätta, underkläder med spets, strumpor och skor, längd ca 58 cm

Skadade händer, kroppen med slitage

Diverse, Leksaker

Monter 30

Simon & Halbig flickdocka

Budhistorik (7 bud)
3056213
1 400
3055976
3055511
500
3053494
450
3049499

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.