Stolar Lindome sengustavianska

438230

STOLAR, sengustavianska, omkring år 1800, skuren dekor, rygg och sits med stoppad textilklädsel, ena stolen otydligt handsignerad på pappersetikett, höjd ca 86, sitthöjd 42, bredd 48 cm

Renoverade, kompletterade, orangrepp, slitage

Rum 5

Budhistorik (10 bud)
3054244
3054233
3052628
3052502
650
3052500
600

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.