Herbert Zangs akvarell

438225

HERBERT ZANGS (Tyskland, 1924-2003), Utan titel, signerad och daterad Zangs -80, blandteknik samt collage på papper, ca 57 x 40 cm
PROVENIENS: Nuvarande ägare bodde i Tyskland och kände personligen konstnären. Verket är en gåva från konstnären till nuvarande ägare.

Fack 13

Herbert Zangs akvarell
Budhistorik (7 bud)
3055402
7 000
3055392
6 600
3055383
6 400
3055293
5 200
3055291
4 400

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.