Herbert Zangs akvarell

438221

HERBERT ZANGS (Tyskland, 1924-2003), Utan titel, signerad och daterad Zangs -80, AKVARELL, ca 60 x 42 cm
PROVENIENS: Nuvarande ägare bodde i Tyskland och kände personligen konstnären. Verket är en gåva från konstnären till nuvarande ägare.

Fack 13

Herbert Zangs akvarell

Budhistorik (2 bud)

3055233
3055221
500

Slutpris SEK:
105 EUR, 118 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.