Vas Clobbered 1700-tal

438158

VAS, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), balusterformad, "Clobbered", dekor av reserv med figurscen i underglasyrblått, järnoxid, emaljfärger samt guld, höjd ca 26 cm

Ursprungligen med lock, glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 3

Vas Clobbered 1700-tal

Budhistorik (2 bud)

3048130
3047768
500

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.