Carl Johan Trygg

438138

CARL JOHAN TRYGG (1887-1954): (2)'' En pris snus'' Inkomna till den tyga hamnen'', en signerad CJ Trygg samt en stämpelsignerade och daterade 1917, snidat och delvis bemålat trä, höjd ca 27 resp 29 cm

Diverse, Konst, Skulpturer

Monter 10

Carl Johan Trygg

Budhistorik (13 bud)
3054736
3 800
3054610
3 600
3054610
2 800
3054731
2 600
3054610
1 700

Slutpris SEK:
3 800
363 EUR, 408 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.