Grötskål och Kallskål 1700-tal

438124

GRÖTSKÅL, KALLSKÅL, tenn, 1700-tal, grötskålen Samuel Pilström, Örebro, verksam 1768-1783/95, höjd utan lock 9-10 cm

Kallskål med lagningar, bucklor, bristningar

Diverse, Metall

Budhistorik (19 bud)
3064839
3064609
2 800
3064408
2 600
3064307
2 400
3064406

Slutpris SEK:
286 EUR, 322 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.