Seton Ekolsund cremekoppar

438115

CREMEKOPPAR, 4 st., flintgods, troligen England, 1800-talets början, dekor av blå bård, höjd ca 8 cm

Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)

Nagg, slitage

Keramik/Porslin, Temaauktion

Monter 7

Seton Ekolsund cremekoppar

Budhistorik (6 bud)
3073814
550
3070987
500
3073813
450
3070987
3073812

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.