Seton Ekolsund koppar med fat

438101

KOPPAR MED FAT, 4 st., porslin, Europa, 1800-talets första hälft, dekor av blomsterkvistar och spiralbård i svart samt guld, diameter ca 9-14 cm

Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)

Slitage, missfärgningar

Keramik/Porslin, Temaauktion

Monter 5

Seton Ekolsund koppar med fat

Budhistorik (5 bud)
3074295
700
3068315
650
3059474
600
3062182
600
3059474

Slutpris SEK:
700
68 EUR, 77 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.