Seton Ekolsund Hirschfängare 1800-tal

438065

HIRSCHFÄNGARE, 1800-tal, handtag i ben, mässingsbeslag samt balja i kärnläder, bikniv, bär monogram PBS för hovjägare Patrik Baron Seton, längd 59 cm

Patina, något genombutsad, smärre skador

Vapen/Medaljer, Blankvapen, Temaauktion

Budhistorik (28 bud)
3075396
4 800
3076235
4 600
3075396
4 400
3076216
4 200
3075396

Slutpris SEK:
4 800
458 EUR, 515 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.